„Gorczycki antico e moderno” w Pradze i Wiedniu w 2016 roku

Szanowni Państwo!

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu i Orkiestra Muzyki Nowej zapraszają do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu na spotkanie poświęcone ks. Grzegorzowi Gerwazemu Gorczyckiemu oraz podsumowanie ubiegłorocznej edycji projektu „Gorczycki antico e moderno”, który tym razem miał miejsce w Pradze i Wiedniu.

W programie zostaną zaprezentowane krótkie prelekcje na tematy związane z osobą ks. Gorczyckiego: miejsca w Bytomiu pamiętające czasy jego młodości i późniejszych wizyt na Śląsku, okres jego studiów w Pradze i możliwe źródła inspirujące późniejszą twórczość Gorczyckiego. Ponadto sprawozdania z wydarzeń, które miały miejsce w Pradze i Wiedniu w 2016 roku w ramach projektu „Gorczycki antico e moderno”, pokaz filmu o Gorczyckim. Prezentacje wygłoszą Maciej Droń z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Krzysztof Batog z Orkiestry Muzyki Nowej.

Spotkanie, które odbędzie się przy filiżance kawy w Sali kolumnowej zakończy prelekcja Aleksandry Batog zatytułowana „ O pocieszeniu, jakie daje muzyka – ten świat równoległy”, eksplorująca wielorakie znaczenia kultury i muzyki w codziennym życiu, a także możliwości inspiracji i zakorzenienia, które oferuje nam dziedzictwo kulturowe, ze szczególnym uwzględnieniem postaci ks. Gorczyckiego.

Serdecznie zapraszamy!

Piątek 31 marca 2017 godz. 17.00

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

ul. Korfantego 34

Sala kolumnowa

Wstęp wolny

Organizator: Orkiestra Muzyki Nowej

Współorganizacja: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu