Orszak Trzech Króli

ORSZAK TRZECH KRÓLI – 06.01.2018r. 

 06.01.2018r., przez sześć miast naszej diecezji: Gliwice, Zabrze, Bytom, Pyskowice, Tarnowskie Góry i Lubliniec, przejdzie Orszak Trzech Króli.  

W Bytomiu Orszak będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie, o godz. 15.00 wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę na bytomskim Rynku. Każda z grup będzie poprowadzona przez jednego króla, jadącego na koniu. Dla każdej z nich przewidziano również jeden dominujący kolor: czerwony, żółty i niebieski. Grupa czerwona wyruszy z ul. Krakowskiejgrupa niebieska – pl. Akademicki, zaś grupa żółta – z ul. Dworcowej. Prosimy, aby każdy z uczestników Orszaku miał jakiś element ubioru w podanym kolorze, w zależności od grupy, do której dołączy. Tradycyjnie, kulminacyjnym momentem Orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, w stajence ustawionej na bytomskim Rynku. Później nastąpi wspólne kolędowanie.

Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej wraz z Urzędem Miejskim w Bytomiu zapraszają wszystkich Parafian do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli. Spotkajmy się tego dnia, aby wspólnie pokazać światu, że Jezus Chrystus jest najważniejszą Osobą w życiu każdego z nas.

Jednocześnie informujemy, że patronat honorowy nad Orszakiem objął Ksiądz Biskup Ordynariusz diecezji gliwickiej, Jan Kopiec.