Muzyczny czwartek

Muzyczne czwartki u św. Jacka

wykaz koncertów

  1. 24IV2007 – „Wielkanocne odgłosy wiosny” – Kwartet smyczkowy „Altra Volta”, Izabela Migocz – sopran
  2. 17V2007 – „Ave Maria w muzyce” – Dorota Neumann – sopran, Joanna Ciupa – mezzosopran, Feliks Widera – tenor, Halina Mansarlińska – fortepian
  3. 28VI2007 – „Słońce, księżyc, gwiazdy w muzyce” – Trio BaClaFlu
  4. 27IX2007 – „Akordeon jako bliski krewniak organów” – Accor Trio
  5. 11X2007 – „Muzyka czasów Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego I” – Kwartet  smyczkowy „Xedos”, Jolanta Kremer – sopran
  6.  18X2007 – „Muzyka czasów Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego II” – MAES TRIO, Patrycy Hauke – tenor
  7. 22XI2007 – „Ad Dei Gloriam” – Śląski Kwartet Klarnetowy
  8. 13XII 2007 – „Adeste fideles” – Trio Jacka Mielcarka
  9. 28II2008 – „Wieczór religijnej muzyki żydowskiej” – Urszula Makosz – śpiew, Michał Półtorak – skrzypce, Paweł Pierzchała – fortepian
  10.  31III2008 – „Kolędy wielkanocne” – Kapela Brodów z Węgajt – Anna i Witold Brodowie
  11.  17IV2008 – „Ad Dei Gloriam” – Kwartet smyczkowy im. I. Reimanna  oraz Marian Biliński – fortepian
  12.  10V2008 – „Ave Maria” – „Cappella Silesiana” pod dyr. Grzegorza Kamieńskiego oraz soliści: Małgorzata Lasota – sopran, Joanna Ciupa – mezzosopran
  13.  29V2008 – „Ave Maria” – Beata Witkowska – Glik – sopran, Katarzyna Haras – mezzosopran, Michał Szkurienko – fortepian
  14.  19VI2008 – „Musica sacra et profana” – ks. Paweł Sobierajski – tenor, Maciej Kupiec – tenor, Mariusz Stefański – tenor, Adam Saczka – baryton, Magdalena Schoppa – fortepian
  15.  25IX2008 – „Modlitwy operowe” – Jolanta Kremer – sopran, Arkadiusz Dołęga – tenor, Grażyna Griner – fortepian
  16.  9X2008 – Ad Dei Gloriam –  Włodzimierz Skalski – baryton, Bogdan Kurowski – bas, Halina Mansarlińska – fortepian
  17.  13XI2008 – „Barokowe modlitwy” – Anna i Grzegorz Góreccy /sopran i kontratenor/, Michał Szkurienko – klawesyn
  18.  27XI2008 – „Ad Dei Gloriam z muzyka gitarową” – Duo Guitar Classic – Dariusz Kupiński i Jakub Lubina
  19.  11XII2008 – „Muzyczna modlitwa od renesansu po XXI wiek” – Śląski Kwartet  Puzonowy /Grzegorz Kurowski, Mateusz Konopka, Marek Łukaszczyk, Piotr Misiak/
  20.  29I2009 – „Pożegnanie z kolędami” – Katarzyna Haras – mezzosopran, Stefan Haras – baryton, Grzegorz Niemczuk – fortepian
  21.  19II2009 – Koncert studentów klasy śpiewu prof. Feliksa Widery /AM Katowice: Magdalena Spychała – sopran, Bartosz Araszkiewicz – bas, Stanisław Duda – baryton, Jakub Telinga – basbaryton. Przy fortepianie Ewa Hentosz-Ryka
  22.  12III2009 – „Ad Dei Gloriam- recital mistrzowski Adama Musialskiego – skrzypce. Przy fortepianie Beata Musialska
  23.  30IV2009 – „Ad Dei Gloriam” – Maes Trio /Marzena Mikuła – fortepian, Łukasz Grabiński – skrzypce, Dariusz Kasperek – klarnet/ , Patrycy Hauke – tenor
  24.  14V2009 – „Polskie tradycje maryjne” – „Kapela Brodów” – Anna i Witold Brodowie, Jacek Mielcarek, Maciej Kaziński
  25.  18VI2009 – Śląski Kwartet Trąbkowy „Rozbark”: Artur Kulka, Michał Warzecha, Kornel Wieczorek, Roman Pełka
  26.  17IX2009 – Rudzkie Trio „Appassionata” – Klaudia Krause – fortepian, Łukasz Grabiński – skrzypce, Mirosław Krause – akordeon
  27.  18X2009 – Kwartet smyczkowy Altra Volta – Leszek Sojka, Jacek Dzwonowski, Aleksandra Marko-Lech. Michał Lech
  28.  19XI2009 – „Gitara solo – duo – trio” : Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński, Jakub Lubina
  29.  3XII2009 – Słynna rodzina muzyczna: Krzysztof Lasoń – skrzypce, Agnieszka Lasoń – skrzypce, Stanisław Lasoń – wiolonczela oraz Piotr Sałajczyk – fortepian
  30.  11II2010 – Magdalena Gołąb mezzosopran, Bartosz Araszkiewicz – bas, Stanisław Duda – baryton, Joanna Steczek fortepian
  31.  11III2010 „Na 4 ręce” Iwona i Marcelina Pyrkosz – fortepian
  32.  29IV2010 – „Jania band” – Rudolf Waloszczyk trąbka, Paweł Wylenżek trabka, Stefan Matejczyk tuba, Joachim Jania tenor, Andrzej Jania tenor, Mateusz Jania klarnet
  33. 17V2010 –„Chopin z wiejskiej muzyki” Kapela Brodów z Węgajt – Anna i Witold Brodowie, Iwona Sojka, Jakub Mielcarek
  34. 17VI2010 – Kwartet smyczkowy „Divisi”  i Artur Kulka – trąbka
  35. 9IX2010 – Zespół „Classica Silesiana” – Anna Górecka sopran, Grzegorz Górecki kontratenor, Michał Szkurienko fortepian
  36. 14X2010 – Zespól Muzyki Dawnej „Ex Tempore” Małgorzata Kozińska skrzypce, Anna Firlus klawesyn, Krzysztof Firlus wiola da gamba
  37. 25XI2010 – Anna Leśniewska sopran, Oskar Jasiński tenor, Piotr Koprowski tenor, Halina Mansarlińska fortepian
  38. 9XII2010 – Kwartet smyczkowy „Verbum” – Jacek Siemek, Marek Krótki, Radosław Mikołajczyk, Jacek Gizdoń
  39. 17III2011 – Ars Cathadoris: Katarzyna Kasprzyk mezzosopran, Justyna Weihs mezzosopran, Dorota Szmaj fortepian
  40. 14IV2011 – Dominika Farbaniec sopran, Stanisław Duda baryton, Łukasz Geryń baryton , Joanna Steczek fortepian.
  41. 16V2011. „Ballady i romanse” Kapela Brodów z Węgajt – Anna i Witold Brodowie, Iwona Sojka
  42.  9VI2011 – grają skrzypkowie, wychowankowie prof. Jacka Siemka :  Bartosz Biernacki, Wojciech Sage-Horzela, Weronika Sidorska, Patrycja Wyciślik, Dominika Bartkowska, Martyna Łukasik, Tomasz Poloczek, Magdalena Różycka, Małgorzata Grząba, Karol Tobor,  Katarzyna Grzegorczyk – fortepian
  43. 22IX2011 – Natalia Skrycka mezzosopran, Paweł Brożek tenor, Bartosz Araszkiewicz bas, Katarzyna Rzeszutek fortepian
  44. 6X2011 – „Kupiński Guitar Duo” Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński
  45. 24XI2011 – Kwartet smyczkowy „Arkados”: Jessica Kowalski, Jadwiga Dyla, Sonia Mitros, Joanna Zub
  46. 13XII2011 – Zespół „Frument” Patryk Walczak akordeon, Jacek Długosz gitara, Łukasz Rylski bas, Kamil Rylski instr.perkusyjne
  47. 16II2012 – Anna Leśniewska sopran, Oskar Jasiński tenor, Piotr Koprowski tenor, Halina Mansarlińska fortepian
  48. 15III2012 – Agata Kmak –skrzypce, Joanna Kasperczyk skrzypce,  /z klasy Szymona Krzeszowca/ Dariusz Noras fortepian
  49. 12IV2012 – Arletta Mazej sopran, Klaudia Moździeż mezzosopran, Paweł Konik basbaryton, Mirella Malorny fortepian
  50. 17V2012 – Duo Vitare: Agnieszka Kotulska Rahunen wiolonczela, Kimmo Rahunen gitara
  51. 21VI2012 – Duo Pyrkosz na 4 ręce – Iwona i Marcelina Pyrkosz
  52. 20IX2012 – Kupiński Guitar Duo – Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński
  53. 25X2012 – Trio GORETO – Małgorzata Pstraś Stencel flet, Tomasz Stencel obój, Renata Taut fagot
  54. 22XI2012 – Kwartet klarnetowy Kozina: Karol Sikora, Józef Nikiel, Jacek Szymik, Bartłomiej Kozina
  55. 13XII2012 – Ewelina Sobczyk sopran, Roksana Wardenga mezzosopran, Jan Żądło baryton, Mirella Malorny fortepian
  56. 7II2013 – Natalia Skrycka mezzosopran, Stanisław Duda baryton, Bartosz Araszkiewicz bas, Bogusława Ciepierska fortepian
  57. 14III2013 – Śląski Kwartet Puzonowy KwARTet – Grzegorz Kurowski, Mateusz Konopka, Marek  Łukaszczyk, Piotr Misiak
  58. 18IV2013 – Sebastian Nowak skrzypce, Małgorzata Garstka fortepian
  59. 16V2013 – Duo akordeonowe Agnieszka Bagińska – Michał Kubarski
  60. 27VI2013 – Trio Perkusyjne – Bartłomiej Merta, Mateusz Kluźniak, Damian Oleksiak
  61. 19IX2013 – Kupiński Guitar Duo – Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński
  62. 17X2013 – Kwintet Dęty Blaszany „Grandioso Brass”
  63. 21XI2013 – Joanna Kasperczyk skrzypce, Michał Sadzikowski fortepian
  64. 19XII2013 – Alina Urbańczyk Mróz sopran, Zespół Muzyczny Maes Trio
  65. 13II2014 – Koncert 3 tenorów – Oskar Jasiński, Jang Li /Chiny/, Piotr Koprowski oraz Halina Mansarlińska – fortepian
  66. 20III2014 – Agata Kmak skrzypce, Bartłomiej Fraś skrzypce, Dariusz Noras fortepian
  67. 10IV2014 – Kupiński Guitar Duo – Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński
  68. 15V2014 – Duo Beier – Adam Beier skrzypce, Beata Rynkiewicz gitara
  69. 12VI2014 – Damian Chróściński tenor, Mirella Malorny fortepian
  70. 16VIII2014 – „Bo to jest miłość” /plener/ – Anna Leśniewska, Oskar Jasiński, Grażyna Griner
  71. 18IX2014 – Iwona Pyrkosz fortepian, Jolanta Muratów mezzosopran, Adam Beier skrzypce i Beata Rynkiewicz gitara /Duo Beier/
  72. 30X2014 – Śląski Kwintet Dęty Blaszany – Michał Warzecha trąbka, Rudolf Waloszczyk  trąbka, Kamil Wieczorek róg, Robert Waloszczyk puzon, Karol Miller tuba
  73. 18XII2014 – Zespół Muzyczny Maes Trio
  74. 13II2015 – „Koncert 2 tenorów” – Arkadiusz Dołęga, Piotr Nikiel, Michał Szkurienko fortepian
  75. 12III2015 – „Rhapsody in Blue” – Kupiński Guitar Duo
  76. 23IV2015 – Sabastian Nowak skrzypce, Antoni Brożek fortepian
  77. 21V2015 – recital Michała Kryworuczki fortepian
  78. 18VI2015 – „Santa Lucia” – wieczór pieśni neapolitańskich – Damian Chróściński tenor, Grażyna Griner fortepian
  79. 17IX2015 – Gabriela Michalak skrzypce, Michał Kubarski akordeon
  80. 22X2015 – Wieczór wiolinistyczny – Joanna Kasperczyk skrzypce, Natalia Tomecka fortepian
  81. 19XI2015 – Bogdan Kurowski bas, Jerzy Matula fortepian
  82. 10XII2015 – Zespół Kameralny „Santarello” pod dyr. Iwony Bańskiej
  83. 17III2016 – Zespół Muzyczny Maes-Trio
  84. 7IV2016 – „Serenada na kontrabas i fortepian” – Łukasz Mazanek kontrabas, Michał Mazanek fortepian
  85. 19VI2016 – „Wieczór bel canto” –  Grażyna Griner – fortepian, Damian Chróściński tenor