Dzieci Maryi

 

O Dzieciach Maryi

Spotykamy się w każdy czwartek w salce na plebani po Mszy Szkolnej. Na spotkaniach uczymy się nowych pieśni maryjnych, poznajemy lepiej Maryję i Jezusa oraz rozmawiamy o wielu poważnych, ale i radosnych sprawach. Po wspólnej modlitwie i omówieniu wspólnych spraw, dzielimy się na grupy i z naszymi animatorkami udajemy się na spotkania. Szkoła podstawowa to grupa młodsza, a gimnazjum, liceum i wyżej to grupa starsza.

Nasze najważniejsze święto przypada 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wtedy właśnie przyjmujemy nowe Dzieci Maryi i Cudowne Medaliki.

W wakacje wyjeżdżamy na rekolekcje. Byłyśmy już m. in. w Kokotku, Gdyni, Nowym Targu, Zakopanem a nawet w Chorwacji. Oczywiście jeździmy również na wycieczki podczas roku szkolnego, chodzimy na rekolekcje, uczestniczymy w różnych spotkaniach z innymi Mariankami z naszej Diecezji. Co roku odbywa się zjazd Marianek w Rudach Raciborskich, w którym uczestniczymy. Od prawie 10 lat prowadzimy także Kronikę.

Angażujemy się czynnie w życie parafii. Przygotowujemy oprawę Mszy Św. tj. czytamy czytania, modlitwę wiernych, śpiewamy psalmy, niesiemy dary do ołtarza. Na październikowych nabożeństwach różańcowych, nabożeństwach majowych, Fatimskich oraz na najważniejszych Uroczystościach Kościelnych i Maryjnych stoimy z naszymi sztandarami. W tygodniu można nas spotkać we wtorek na Nowennie do Matki Bożej oraz na Sumie w niedziele.

Nasze medaliki

  1. Różowy otrzymują je dziewczęta, które nie przystąpiły jeszcze do Komunii Świętej.
  2. Żółty dostajemy na 2 lata służby. Jest to nasz pierwszy stopień.
  3. Zielony nosimy przez 3 lata.
  4. Niebieski jest dowodem naszej długoletniej służby. Jest to nasz ostatni medalik.

Teledysk Dziecięcej Scholi naszej Parafii: Nasze wakacje z Bogiem, który nas kocha

Wszystkie dziewczęta zainteresowane pobożnością maryjną serdecznie zapraszamy.